Αρχική σελίδα Νέα - Ανακοινώσεις ΜΑΘΗΤΕΙΑ 2021-22- ΑΙΤΗΣΕΙΣ

ΜΑΘΗΤΕΙΑ 2021-22- ΑΙΤΗΣΕΙΣ

Εγκύκλιος Εγγραφών

ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΑΙΤΗΣΕΩΝ μέχρι και την Τετάρτη  3-11-2021 και ώρα 23:59.

Έναρξη της υλοποίησης του Μεταλυκειακού Έτους-Τάξη Μαθητείας περιόδου 2021-2022

ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΕΣ

1. Τεχνικός Εφαρμογών Πληροφορικής

2. Τεχνικός Οχημάτων

3. Τεχνικός Ψύξης και κλιματισμού

ΑΙΤΗΣΕΙΣ

Οι ενδιαφερόμενοι θα υποβάλουν ηλεκτρονικά τις αιτήσεις συμμετοχής στο Μεταλυκειακό έτος – Τάξη

Μαθητείας από την Παρασκευή 22 Οκτωβρίου, ώρα 11.00 έως και το Σάββατο 30 Οκτωβρίου και ώρα 19:00.

Η αίτηση καθώς και τα απαραίτητα δικαιολογητικά υποβάλλονται ηλεκτρονικά από τους ενδιαφερόμενους στη

διεύθυνση https://e-mathiteia.minedu.gov.gr/

σύμφωνα με τις οδηγίες που έχουν αναρτηθεί στην ιστοσελίδα του Πληροφοριακού Συστήματος Μαθητείας.

Φωτοαντίγραφο:

1. απολυτηρίου ΓΕ.Λ. ή ΕΠΑΛ ή ΕΝ.Ε.Ε.ΓΥ.-Λ.

2. πτυχίου ΕΠΑ.Λ. ή ΕΝ.Ε.Ε.ΓΥ.-Λ.

3. ταυτότητας

4. αποδεικτικού ΑΜΚΑ

5. αποδεικτικού ΑΦΜ*

6. γνωμοδότηση ΚΕΔΑΣΥ (πρώην ΚΕΔΥ), για τους αποφοίτους του ΕΝ.Ε.Ε.ΓΥ.-Λ.

7. απολυτηρίου και πτυχίου του δευτεροβάθμιου κύκλου σπουδών παλαιότερων ισότιμων τίτλων με έγγραφο ισοτιμίας ή/και αντιστοίχισης, εφόσον το έχουν λάβει από τις αρμόδιες υπηρεσίες

Η ίδια διαδικασία ακολουθείται και για όσους υποψήφιους έχουν αναζητήσει και λάβει βεβαίωση δέσμευσης ιδιώτη εργοδότη. Τη βεβαίωση να την προσκομίσουν στο σχολείο.

τηλ.: 210 2826167